Από την 1η Ιανουαρίου τέθηκε σε λειτουργία η γραμμή 11Τ του ΟΑΣΘ, η οποία εκτελεί καθημερινά το δρομολόγιο Πυλαία – Χαριλάου. Έτσι μία δίκαιη διεκδίκηση 30 ετών των κατοίκων της περιοχής παίρνει σάρκα και οστά με αποτέλεσμα να βελτιώνεται σημαντικά η ποιότητα της ζωής τους. Ήδη η νέα γραμμή ξεκίνησε με ενθαρρυντικά αποτελέσματα. Το πρώτο δρομολόγιο εκτελείται στις 6.45 το πρωί, ενώ στις 9.05 το βράδυ είναι προγραμματισμένο να πραγματοποιείται το τελευταίο δρομολόγιο.
Η διαδρομή μετάβασης της λεωφορειακής γραμμής 11Τ είναι η ακόλουθη: Δελφών – Πρασακάκη – Εγνατία – Προφήτη Ηλία – Πολυτεχνείου – Εγνατία – Μεγάλου Αλεξάνδρου – Βεργίνας – Γεωργίου Γεννηματά – Μιχαήλ Ψελλού – Αλεξάνδρου Παπαναστασίου – Αλέξανδρου Υψηλάντου.
Η διαδρομή επιστροφής είναι η ακόλουθη: Αλέξανδρου Υψηλάντου – Αλεξάνδρου Παπαναστασίου – Μιχαήλ Ψελλού – Γεωργίου Γεννηματά – Βεργίνας – Μεγάλου Αλεξάνδρου – Πρασακάκη – Δελφών.
Πηγή Δήμος Πυλαίας – Χορτιάτη
Αποποίηση ευθύνης
Ο ιστότοπος είναι μια πλήρως αυτοματοποιημένη υπηρεσία συνάθροισης, ταξινόμησης και ανάρτησης συνοπτικών ειδήσεων και νέων από άλλους ελληνικούς ειδησεογραφικούς ιστότοπους, μέσω της τεχνολογίας RSS. Δεν αναλαμβάνουμε καμία ευθύνη για την επάρκεια, ποιότητα, πληρότητα ή ακρίβεια των ειδήσεων και των νέων που δημοσιεύονται. Δείτε περισσότερα στο τμήμα "Αποποίηση Ευθύνης" των Ορων Χρήσης.