Προβλημάτισε η ΑΕΚ, φιλική ήττα 1-2 από την Τρέντσιν

Η ΑΕΚ προβλημάτισε με την εμφάνισή της στο δεύτερο φιλικό αγώνα της στην Πολωνία, στον οποίο ηττήθηκε 1-2 από την Τρέντσιν.

Η ομάδα του Μιγκέλ Καρντόσο ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο, είχε όμως την ευκαιρία να προηγηθεί αλλά την έχασε ο Μάνταλος, αστοχώντας στο πέναλτι που εκτέλεσε στο 44′, καθώς η εκτέλεσή του έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ένωση εμφανίστηκε βελτιωμένη, «πλήρωσε» όμως δύο κακές στιγμές στην ανασταλτική λειτουργία της, που προήλθαν από λάθη των Σιμόες και Μπότου. Η ομάδα από τη Σλοβακία προηγήθηκε στο 79′ με τον Ντεπέτρις και διπλασίασε στο 88′ με τον Μπουκαρί για να μειώσει απλώς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπότος.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Τσιντώτας (46′ Μπάρκας), Παουλίνιο, Τσιγκρίνσκι (46′ Βράνιες), Οικονόμου (46′ Σβάρνας), Χουλτ (66′ Λόπες), Σιμάο (80′ Μπότος), Κρίστισιτς (46′ Γαλανόπουλος), Ντέλετιτς (46′ Κλωναρίδης), Σαμπανάτζοβιτς (46′ Σιμόες), Μάνταλος, Λιβάια (66′ Γιακουμάκης).