Με τον δεύτερο αγώνα ασυλίας επέστρεψε το βράδυ της Δευτέρας 9/1 το Survivor All Star.
Εκεί πραγματοποιήθηκε μια επική ανατροπή, αφού η ομάδα των Μαχητών πήρε τη νίκη στο παρά πέντε. Συγκεκριμένα στο flag race, που έλαβε χώρα στο Survivor, ο Στάθης Σχίζας εξασφάλισε σημαντικό προβάδισμα έναντι του Ηλία Μπόγδανου. Ωστόσο δεν συνέβη το ίδιο και με την Κατερίνα Δαλάκα όπου όλες τις οι προσπάθειες ήταν άστοχες. Το αποτέλεσμα ήταν η Εύη Σαλταφερίδου να πετύχει όλους τους στόχους και να καταφέρει να εξασφαλίσει την ασυλία για την ομάδα της στο Survivor.
Αυτήν τη φορά οι διάσημοι ήταν αυτοί που έδωσαν ένα συμπαίκτη τους και τον έθεσαν αυτόματα αντιμέτωπο με τον Περικλή Κονδυλάτο. Αυτός ήταν ο Κώστας Παπαδόπουλος, ο οποίος ανέφερε πως δεν περίμενε και τόσο αποτέλεσμα και θεώρησε πως έπρεπε να ψηφιστούν κι άλλοι συμπαίκτες του, που δεν έφεραν καμία νίκη. Τον ίδιο υπερασπίστηκε η Βρισηίδα Ανδριώτου, η οποία σχολίασε ότι είναι προκατειλημμένοι από παλιότερες επιδόσεις του.
«Αυτό θα γραφτεί στην ιστορία. Θα γράψουν ότι είμαι ο πρώτος διάσημος υποψήφιος για φέτος από την κόκκινη ομάδα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσοι πολλοί συμπαίκτες μου με ψηφίσανε. Πιστεύω είναι μεγάλη αδικία αν με ψηφίσανε και αγωνιστικά«, είπε ο Κώστας Παπαδόπουλος λίγα λεπτά μετά την ανακοίνωση του Γιώργου Λιανού.
To άρθρο Survivor All Star: Ο Κώστας Παπαδόπουλος είναι ο δεύτερος υποψήφιος προς αποχώρηση δημοσιεύτηκε στο TLIFE .
Αποποίηση ευθύνης
Ο ιστότοπος είναι μια πλήρως αυτοματοποιημένη υπηρεσία συνάθροισης, ταξινόμησης και ανάρτησης συνοπτικών ειδήσεων και νέων από άλλους ελληνικούς ειδησεογραφικούς ιστότοπους, μέσω της τεχνολογίας RSS. Δεν αναλαμβάνουμε καμία ευθύνη για την επάρκεια, ποιότητα, πληρότητα ή ακρίβεια των ειδήσεων και των νέων που δημοσιεύονται. Δείτε περισσότερα στο τμήμα "Αποποίηση Ευθύνης" των Ορων Χρήσης.