![H](http://www.thestival.gr/media/k2/items/cache/bd2a08394f4d54ee59c653c340c1f8ea_S.jpg)
Δώδεκα ρόδια, ένα για κάθε μήνα του χρόνου, ζωγραφισμένα από τα παιδιά του Παιδικού Χωριού SOS Βάρης, στολίζουν το CityLink έως τις 13 Φεβρουαρίου.
Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, η Τράπεζα Πειραιώς, σε συνεργασία με τα Παιδικά Χωριά SOS, υλοποίησε εργαστήρι ζωγραφικής, στο οποίο τα παιδιά ζωγράφισαν τα 12 ρόδια που σχηματίζουν την «Τυχερή Ροδιά», το Γούρι της Τράπεζας για το 2019, και έδωσαν τις ευχές τους για τη νέα χρονιά.
Η «Τυχερή Ροδιά» δημιουργήθηκε από τα έργα των παιδιών, υπό την επιμέλεια της εικαστικού κ. Ουρανίας Αναστασιάδου, Υπεύθυνης της Μονάδας Προσβάσιμης Εκπαίδευσης της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών και αναπαράχθηκε σε 950 αντίτυπα.
Αποποίηση ευθύνης
Ο ιστότοπος είναι μια πλήρως αυτοματοποιημένη υπηρεσία συνάθροισης, ταξινόμησης και ανάρτησης συνοπτικών ειδήσεων και νέων από άλλους ελληνικούς ειδησεογραφικούς ιστότοπους, μέσω της τεχνολογίας RSS. Δεν αναλαμβάνουμε καμία ευθύνη για την επάρκεια, ποιότητα, πληρότητα ή ακρίβεια των ειδήσεων και των νέων που δημοσιεύονται. Δείτε περισσότερα στο τμήμα "Αποποίηση Ευθύνης" των Ορων Χρήσης.